Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5428165



*

nr 542 8165


Blandteknik

PEGE, naturmaterial/färg, 17x24


Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 september 2008
kl 17:49:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/9 12:36:50 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik färg naturmaterial pege vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr